Absa Wildeklawer Sport 2022 Rugby results, 30 April

Hoërskool Diamantveld:

U/19:

08:00: H/S Noord-Kaap vs H/S Stellenberg: Half time: 7 – 17

Full time: 7 – 36

09:10: H/S Menlopark vs Durban High: Half time: 12 – 10

Full time: 10 – 31

10:20: H/S Framesby vs H/S Garsfontein: Half time: 6 – 19

Full time: 13 – 43

11:00:Warrenton vs Blinkklip: Half time: 5 – 12

Full time: 12 – 19

11:00: Keimoes vs Victoria Wes: Half time: 3 – 7

Full time: 8 – 10

11:00:Prieska vs Frazerburg: Half time: 17 – 0

Full time: 31 – 7

11:30: Diamantveld vs Waterkloof: Half time: 7 – 5

Full time: 17 – 19

12:00: Wildeklawer vs Aggenys: Half time: 5 – 0

Full time: 20 – 0

12:40: HTS Drostdy vs Welkom Gim: Full time: 25 – 23

13:50: Helpmekaar vs Paarl Gim:

15:00: HJS Paarl vs Maritzburg:

16:10: Grey Kollege vs Boland Landbou:

17:20: Monument High vs Outeniqua:

18:30: Paul Roos Gim vs Glenwood High:

U 0/16

08:00: Drostdy vs Welkom Gim: Half time: 5 – 3

Full time: 8 – 3

09:00: Helpmekaar vs Durbanville: Half time: 19 – 3

Full time: 43 – 3

10:00: HJS Paarl vs Maritzburg: Half time: 3 – 7

Full time: 10 – 7

13:00: Menlopark vs DHS: Half time: 0 – 10

Full time: 7 – 13

14:00: Monument High vs Outeniqua: Half time: 3 -10

Full time: 11 – 13

15:00: Framesby vs Garsfontein: Half time: 3 – 7

Full time: 13 – 7

16:00: Diamantveld vs Waterkloof:

17:00: Paul Roos Gim vs Glenwood:

Laerskool Newton:

U 0/15:

08:00: HJS Paarl vs Maritzburg: Half time: 0 – 0

Full time: 19 – 10

09:00: Drostdy vs Welkom Gim: Half time: 22 – 3

Full time: 37 – 17

10:00: Helpmekaar vs Durbanville: Half time: 24 – 0

Full time: 29 – 0

11:00: Uitnodiging

12:00: Monument vs Outeniqua: Half time: 0 – 0

Full time: 10 – 14

13:00: Framesby vs Garsfontein: Half time: 0 – 17

Full time: 0 – 27

14:00: Menlopark vs DHS: Half time: 5 – 10

Full time: 19 – 10

15:00: Paul Roos Gim vs Glenwood: Half time: 21 – 0

Full time: 42 – 0

16:00: Diamantveld vs Waterkloof

U 0/14

08:00: Menlopark vs Durban: Halftyd: 0 – 0

Full time: 7 – 0

09:00: Framesby vs Garsfontein: Half time: 12 – 0

Full time: 19 – 0

10:00: Diamantveld vs Waterkloof: Half time: 12 – 5

Full time: 5 – 39

11:00: Uitnodiging

12:00: Helpmekaar vs Durbanville: Half time: 10 – 7

Full time: 17 – 13

13:00: Paul Roos Gim vs Glenwood: Half time: 19 – 0

Full time: 36 – 0

14:00: Drostdy vs Welkom Gim: Half time: 14 – 0

Full time: 38 – 0

15:00: Monument vs Outeniqua: Full time: 31 – 17

16:00: Paarl vs Maritzburg